Απευθείας μετάδοση της συνεδρίασης του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας (2-12-2020)

Απευθείας μετάδοση της συνεδρίασης του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας

Απευθείας μετάδοση της συνεδρίασης του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας (2-12-2020)

Απευθείας μετάδοση της συνεδρίασης του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας (2-12-2020)

 

@ Δ/νση Διαφάνειας και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

Για να κάνετε εγγραφή στο κανάλι της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και να ενημερώνεστε άμεσα για νέα βίντεο πατείστε εδώ.

Για να δείτε όλες τις προηγούμενες συνεδριάσεις του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας κάντε κλικ εδώ.

Να θυμίσουμε ότι το θέμα στην απευθείας μετάδοση του Περιφερειακού Συμβουλίου Δυτικής Μακεδονίας (2-12-2020) είναι το:

1: Συζήτηση και λήψη απόφασης επί του Σχεδίου Δίκαιης Αναπτυξιακής Μετάβασης (Σ.Δ.A.M.)

Εισηγητής: ο Αντιπεριφερειάρχης, Σχεδιασμού Αναπτυξιακής Μετάβασης κ.Στέργιος Κιάνας.

 

Τη διαδικασία της έκτακτης συνεδρίασης δικαιολογεί η σπουδαιότητα του θέματος

 

Η Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου

Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας

 

Ευφροσύνη Ντιό

 

Πίνακας Αποδεκτών Α:

  1. Γκατζαβέλη Παναγιώτα
  2. Τσιούμαρης Γρηγόριος
  3. Βαβλιάρας Γεώργιος
  4. Λυσσαρίδης Νικόλαος
  5. Κιάνας Στέργιος
  6. Πουταχίδου Όλγα
  7. Μαργαρίτης Γεώργιος
  8. Τοπαλίδης Ηλίας
  9. Δαδαμόγια Αικατερίνη
  10. Μακρυγιάννης Μενέλαος
  11. Κιοσές Ιωάννης
  12. Βόσδου Σωτήριος
  13. Άμπας Βασίλειος
  14. Σαββόπουλος Δημήτριος
  15. Κοζατσάνη Δέσποινα
  16. Μάνος Θωμάς
  17. Κυριακίδου – Τσιάγγου Καλλιόπη
  18. Φωλίνας Αθανάσιος
  19. Γιάτσιος Ιωάννης
  20. Χατζηζήσης Λάμπρος
  21. Καρυπίδης Θεόδωρος
  22. Καρυπίδου – Κηπουρίδου Μαρία
  23. Λαζαρίδης Παύλος
  24. Κάτανας Ηλίας
  25. Γιαννακίδης Σταύρος
  26. Λιάσης Ιωάννης
  27. Κωτακίδης Γεώργιος
  28. Κώττας Παναγιώτης
  29. Μαρκόπουλος Ναούμ
  30. Δασκαλόπουλος Αντώνιος
  31. Ζεμπιλιάδου Γεωργία
  32. Χριστοφορίδης Γεώργιος
  33. Μπουμπόναρη Νικολέτα
  34. Στρατάκης Ιωάννης
  35. Τζιώτζης Απόστολος
  36. Γιαννόπουλος Γρηγόριος
  37. Τσάκωνας Αντώνιος
  38. Καραντζίδης Βασίλειος
  39. Σαββουλίδης Χρήστος
  40. Πράσσος Στέφανος

 

Πίνακας Αποδεκτών Β:

  1. Βουλευτές Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας
  2. Δήμοι Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας
  3. Πρόεδρος και Συντονιστής της Συντονιστικής Επιτροπής του Σχεδίου Δίκαιης Αναπτυξιακής Μετάβασης κ .Κωστής Μουσουρούλης
  4. Πρόεδρος ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ κ. Γεώργιος Αδαμίδης
  5. Eκπρόσωποι Ομάδων Εργασίας

α. Εκπρόσωπος ομάδας αποκατάστασης εδαφών ορυχείων λιγνίτη, λατομείων και λατομικών χώρων Δυτικής Μακεδονίας και χωροταξικού σχεδιασμού κ. Ευγενία Ουζουνίδου

β.. Εκπρόσωπος ομάδας αξιοποίησης υποδομών και εγκαταστάσεων της Δ.Ε.Η. Α.Ε. στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, κ. Κωνσταντίνος Γρομπανόπουλος

γ. Εκπρόσωπος ομάδας αξιολόγησης και αναζήτησης επενδύσεων στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, κ. Θεόδωρος Σιόγκας

δ. Εκπρόσωπος ομάδας επανακατάρτισης και επανεκπαίδευσης εργαζομένων και ανέργων της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, κ. Ευστράτιος Λοϊζου

ε. Εκπρόσωπος ομάδας μεταβατικού σταδίου 2020-2022, κ. Ευάγγελος Καρλόπουλος

στ. Εκπρόσωπος ομάδας εμβληματικών επενδύσεων στους όμορους Δήμους των εδαφικών σχεδίων που συνδράμουν στη δίκαιη μετάβαση, κ. Αναστάσιος Σιδηρόπουλος

ζ. Εκπρόσωπος ομάδας αναθεώρησης και βελτιστοποίησης θεσμικού πλαισίου για τη δίκαιη μετάβασης κ. Ελένη Μπήινα

Κοινοποίηση

  1. Συντονιστής Αποκεντρωμένης Διοίκησης Ηπείρου – Δυτικής Μακεδονίας, κ. Βασίλειο Μιχελάκη
  2. Μ.Μ.Ε. Δυτικής Μακεδονίας
  3. Βουλευτές Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας
  4. Δήμοι Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας
  5. Εκτελεστικός Γραμματέας Π.Δ.Μ.
  6. Αναπτυξιακή Δυτικής Μακεδονίας, ΑΝΚΟ Α.Ε.
  7. Περιφερειακός Συμπαραστάτης του Πολίτη και της Επιχείρησης
  8. Γραφεία Χωρικών Αντιπεριφερειαρχών Π.Δ.Μ.
  9. Γραφεία Θεματικών Αντιπεριφερειαρχών Π.Δ.Μ.
  10. Γενικοί Διευθυντές Π.Δ.Μ.