Λίστα ακαδημαϊκών

Τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότερα παιδιά επιλέγουν να δραστηριοποιηθούν  στο εξωτερικό για σπουδές. Σε κάθε περίπτωση προσπαθούν να κάνουν μια όσο πιο εμπεριστατωμένη έρευνα για να διασφαλίσουν την αποτελεσματικότητα των επιλογών τους. Παρόλα αυτά δεν λείπουν ούτε η ανασφάλεια ούτε τα προβλήματα.

Αυτό το κενό γέννησε την ιδέα για τη δημιουργία μιας διαδικτυακής πλατφόρμας επικοινωνίας στη βάση της οποίας θα συμμετέχουν όσοι από τη Δυτική Μακεδονία κατέχουν θέσεις ακαδημαϊκές στα Ευρωπαϊκά Πανεπιστήμια, ώστε να μπορούν να προσφέρουν έγκυρες πληροφορίες για το περιεχόμενο των σπουδών, τις δυνατότητες των Πανεπιστημίων και ότι άλλο σχετίζεται με τις προπτυχιακές ή μεταπτυχιακές σπουδές.

Επίσης, δημιουργείται και ένας πυρήνας επιστημονικός που στην πορεία μπορεί να αξιοποιήσει ποικίλες δυνατότητες.

Ανταποκρίθηκε ήδη ένας ικανός αριθμός ατόμων τα οποία και ευχαριστούμε θερμά προς όφελος των παιδιών μας που προσπαθούν να χαράξουν την ακαδημαϊκή τους πορεία στο εξωτερικό.

Για νέες συμμετοχές οι ενδιαφερόμενοι καθηγητές μπορούν να επικοινωνήσουν στο email: academic.list@pdm.gov.gr

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Email ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
Στέργιος Αναστασιάδης Αναπληρωτής Καθηγητής

Τμήμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής

Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων stergios@cse.uoi.gr
Athanassios S. Dagoumas Assistant Professor in Energy and Resource Economics, Director of the Energy & Environmental Policy Laboratory University of Piraeus dagoumas@unipi.gr
Antonis Bikakis Senior Lecturer Department of Information Studies University College London a.bikakis@ucl.ac.uk
Athanasia Daskalopoulou Lecturer in Marketing University of Liverpool Management School a.daskalopoulou@liverpool.ac.uk
Alexandros Skandalis Lecturer in Marketing Lancaster University Management School a.skandalis@lancaster.ac.uk
Kostas Pappas Lecturer in Accounting Loughborough University k.pappas@lboro.ac.uk
Christos Begkos Lecturer in Management Accounting Alliance Manchester Business School Christos.begkos@manchester.ac.uk
Κοινοποιήστε: Facebooktwittergoogle_pluspinterestmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestmail